A korondi és farkaslaki birkózók mérettettek meg a lengyelországi Kielcében megrendezett nemzetközi birkózóversenyen, ahol öt ország, több mint 400 fiatal sportolója mérte össze tudását.
Szeptember 5–6-án a lengyelországi Kielce adott otthont a VII. Świętokrzyskie-hegység Nemzetközi Birkózóversenynek (Turniej Gór Świętokrzyskich Juniorów, Kadetów, Młodzików oraz Dzieci), amelyen öt ország – Lengyelország, Magyarország, Szlovákia, Moldova és Románia – 36 csapat, több mint 400 fiatal birkózója mérte össze erejét szabadfogásban és női birkózásban.



Romániát a korondi Lőrincz Márton Sportegyesület és a farkaslaki Székely Virtus Sport Club közösen képviselte. A korondi csapat nagyszerű teljesítményenek köszönhetően a csapatversenyben a 3. helyen végeztek. Ez az értékes bronzérem újabb bizonyítéka annak, hogy a székelyföldi birkózók a nemzetközi mezőnyben is megállják a helyüket.







A korondi sportolók közül aranyérmet szerzett Varga Dorottya, Jakab Csenge, Barabás Ágoston Anna, Nagy Tibor és Tófalvi Tamás, míg Bíró Hunor ezüst-, Fülöp Kristóf, Kalántai Kristóf és Balázs László pedig bronzérmet vihetett haza. A fiatalokat Józsa Gábor, Balázs Zsolt és Balázs Imre készítette fel a megmérettetésre.
A farkaslaki csapat szintén kiemelkedően szerepelt: aranyérmet nyert Orbán Péter, Balázs Csaba és Jakab Rebeka, bronzéremmel tért haza pedig Orbán Gergő, Major Szabolcs, Péter Rafael és Fancsali Huba.





Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Orbán Péter és Balázs Csaba, akik úgy nyerték meg kategóriájukat, hogy ellenfeleik egyetlen pontot sem tudtak szerezni ellenük.

Az edzők és sportolók közösen hangsúlyozták: ez a siker nemcsak az egyéni eredményeknek, hanem a közösség folyamatos és önzetlen támogatásának is köszönhető.





